Türkçe dil destekli Baldur’s Gate 3’ün fiziksel sürümünün disk sayısı netleşti

Baldur’s Gate serisi hayranlarını heyecanlandıran bu haber, oyunun konsola olan beklenen sürümünün yaklaşmasıyla birlikte merak uyandırıyor.

Baldur’s Gate 3‘ün fiziksel versiyonu yakında Xbox Series X için piyasaya sürülecek, ancak macera dört disk boyunca yayılacak. Larian’ın yayıncılık direktörü Michael Douse, stüdyonun macerayı üç diske sığdırmayı neredeyse başardığını ancak sonunda, üç disk sınırının 500MB üzerinde olduğunu doğruladı. Larian, bu fiziksel sürümden bazı içerikleri kesebilirdi ancak bunun yerine ek içeriği dördüncü bir diske yerleştirmeye karar verdi.

Türkçe dil destekli Baldur’s Gate 3’ün fiziksel sürümünün disk sayısı netleşti

Mevcut ve önceki nesil konsol döngülerinde, Blu-ray disklerin büyük depolama kapasitesi ve gelişmiş sıkıştırma teknolojileri sayesinde çoklu diskli sürümler neredeyse duyulmamıştı, ancak Final Fantasy VII Rebirth’ün fiziksel sürümü fiziksel medya normuna bir istisna olmuştu. Dört disk oldukça fazla ve 1998’de beş CD-ROM diskiyle piyasaya sürülen ilk Baldur’s Gate oyununun sürümünü yankı yapıyor. PC fiziksel sürümü için henüz kesin bir çıkış tarihi yok, ancak Douse, deluxe sürümün konsol çıkışının PC lansmanından “biraz sonra” geleceğini ve muhtemelen Nisan’a kadar gecikebileceğini ekledi.

Baldur’s Gate 3 son zamanlarda 10 milyon oyuncuya ulaşarak etkileyici bir kilometre taşını geçti, ancak geliştirici aynı zamanda son güncellemelerin oyun için resmi olmayan modları etkilediğinden dolayı stüdyoya yöneltilen toksik geri bildirimlere karşı çıktı. Larian Studios’un kurucusu ve CEO’su Swen Vincke, oyun abonelik hizmetleri hakkında güçlü sözler söyledi ve Baldur’s Gate 3‘ün neden henüz PlayStation Plus veya Xbox Game Pass’te görünmediğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x